Rockoteca Online \m/
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ne-am mutat www.rockoteca.info
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Korn

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
My WaY Rock
Administrator
Administrator
My WaY Rock


Numarul mesajelor : 644
Localizare : Hawai
Puncte : 738
Data de inscriere : 06/02/2009

Korn Empty
MesajSubiect: Korn   Korn I_icon_minitimeJoi Feb 04, 2010 6:02 pm

Korn (sau KoЯn) sunt o trupă de nu metal din Bakersfield, California ce a avut puternică influenţă asupra lumii muzicale (în special în ceea ce priveşte genurile nu metal şi Industrial metal).
Formată în 1993, Korn lansează primul album în 1994. Cu toate că imediat după lansarea albumului formaţia pierde susţinerea televiziunii şi a posturilor de radio, ei nu renunţă, formându-şi primul grup de fani prin concertele intense, lucru care îi va împinge în topuri şi pe drumul la a vinde mai bine 30 de milioane de albume în lumea întreagă, devenind una din cele mai bine cotate formaţii nu metal din lume. Catalogul trupei este constituit din 8 albume castigatoare a mai multor discuri de platină (incluzând albumul Greatest Hits, Volumul 1, un album live, şi un album MTV Unplugged), de numeroase apariţii în top 10 cele mai bune formaţii în Billboard Top 200. Până în ziua de astăzi Korn deţine 6 nominalizări la premii Grammy şi două din aceste premii.

Jonathan Davis a intrat în lista Hit Parader's a "100 Celor mai Buni Metal-Vocalişti" pe locul cu numărul #16; James "Munky" Shaffer şi Brian "Head" Welch sunt pe locul #26 în lista "100 Cei mai Buni Chitarişti al Lumii"[necesită citare].

Trupa a lansat cel de-al optulea album de studio (fără nume) pe data de 31 Iulie 2007 cu ajutorul EMI/Virgin; albumul a debutat pe locul #2 în charturi, cu vânzări de peste 120,000 de copii în prima săptămână.

Melodiile mele preferate:
-Twisted Transistor
-Comind Undone
-Liar
-Adidas
-For No One
-Love Song
-Did my time
-Deep Inside
-Evolution
Niste melodii:





Sus In jos
http://www.green-arena.tk
CheMicAL Rock
Administrator
Administrator
CheMicAL Rock


Numarul mesajelor : 888
Localizare : Fuck's-ville
Puncte : 999
Data de inscriere : 06/02/2009

Korn Empty
MesajSubiect: Re: Korn   Korn I_icon_minitimeJoi Feb 04, 2010 6:20 pm

or fi buni si experimentati si cu 30 de milioane de albume vandute dar nu-mi plac...
partea instrumentala este buna, insa solistul parca lasa de dorit.Cel putin asa mi se pare
singura piesa de mai sus care e asa, mai bunisoara, mi se pare ca e Did my time
Sus In jos
https://rockoteca.forumgratuit.ro
kristiina
Member
Member
kristiina


Pesti Numarul mesajelor : 113
Varsta : 29
Localizare : I wish it would be Helsinki
Puncte : 121
Data de inscriere : 30/01/2010

Korn Empty
MesajSubiect: Re: Korn   Korn I_icon_minitimeJoi Feb 04, 2010 8:03 pm

+1 CheMicAL Wink I agree.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Korn Empty
MesajSubiect: Re: Korn   Korn I_icon_minitime

Sus In jos
 
Korn
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Muzica :: Metal-
Mergi direct la: