Rockoteca Online \m/
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ne-am mutat www.rockoteca.info
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 [color=indigo]LIL' WAYNE[/color]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Wayne
Moderator
Moderator
Wayne


Numarul mesajelor : 10
Puncte : 27
Data de inscriere : 30/08/2009

[color=indigo]LIL' WAYNE[/color] Empty
MesajSubiect: [color=indigo]LIL' WAYNE[/color]   [color=indigo]LIL' WAYNE[/color] I_icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:08 pm

Dwayne Michael Carter Jr. (n. 27 septembrie 1982 în New Orleans, Louisiana) cunoscut ca Lil Wayne, este un rapper american. Component al grupului Hot Boys, el s-a alăturat casei de înregistrări Cash Money Records. A lucrat cu B.G. la albumul True Story. Get It How U Live, lansat în 1997, a fost primul lui album cu Hot Boys. Debutul sau solo a fost în anul 1999.

Însă Lil' Wayne a atins faima cu albumul „The Carter” din 2004, căruia i-au urmat „The Carter II” (în 2005) şi „The Carter III” (în 2008),piesa cu cel mai mare impact la public fiind Lollipop(2008).


In a doua jumatate a anului 2009,Lil Wayne a lansat numeroase melodii alaturi de artisti cunoscuti precum: Kanye West;T.I.;Drake;Trey Songz;Jay Sean;Eminem si lista poate continua.


Acesta fiind si cnatretul meu preferat de muzica rapp! :X Preferatele mele melodii sunt : Sky is teh Limit , Lollipop , My life, So magical...














Sus In jos
BdM
Member
Member
BdM


Berbec Numarul mesajelor : 92
Varsta : 29
Localizare : AlasKa..;x
Puncte : 101
Data de inscriere : 07/12/2009

[color=indigo]LIL' WAYNE[/color] Empty
MesajSubiect: Re: [color=indigo]LIL' WAYNE[/color]   [color=indigo]LIL' WAYNE[/color] I_icon_minitimeMier Feb 03, 2010 8:35 pm

Da..e fain..


imi place cum canta....;x;x;x
Sus In jos
 
[color=indigo]LIL' WAYNE[/color]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lil Wayne Eminem Drake at grammy!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Muzica :: Alte genuri :: Rapp-
Mergi direct la: