Rockoteca Online \m/
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ne-am mutat www.rockoteca.info
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Panic!At the Disco

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator
Lostinthedarkness


Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 29
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

Panic!At the Disco Empty
MesajSubiect: Panic!At the Disco   Panic!At the Disco I_icon_minitimeSam Mai 23, 2009 8:54 am

Panic!At the Disco este o formatie rock care provenea din Las Vegas, Nevada, SUA. Their 2005 debut album , A Fever You Can't Sweat Out , reached #13 on the US Billboard 200 , and has sold over 2.2 million copies [ 5 ] since its September 2005 release. 2005 lor album de debut, febră Aveţi Can't sudoare Out, a atins # 13 în Billboard 200 din SUA, şi-a vândut peste 2.2 milioane de exemplare [5], deoarece sa septembrie 2005 de eliberare. Al doilea album al trupei Odd, a fost lansat pe 25 martie 2008 şi a debutat la # 2 în SUA.
Istorie
Trupa sa format în zona periurbană a Summerlin, Las Vegas, de doi prieteni din copilărie-Ryan Ross pe chitară şi Spencer Smith pe tobe. De la vârsta de 13, cei doi au jucat Blink-182 se referă, în benzile de formaţiuni diferite, în funcţie de un interviu cu Walker şi Ross. Ross Smith şi apoi a creat o trupa sub numele de "Pet salamandra" cu alţi doi prieteni, inclusiv Brent Wilson şi chitaristul Trevor Howell, care mai târziu, să părăsească trupa.

Wilson l-a întâlnit Brendon Urie la Palo Verde Liceul.Wilson a cerut Urie să încerc ca chitarist pentru fledgling bandă, pe măsură ce acestea au fost în căutarea unui înlocuitor pentru Trevor la momentul respectiv. Initial, Urie nu a fost trupa lui duce cantaretul.. Mai degrabă, poziţia actuală a apartinut chitarist şi poet liric Ross.Cu toate acestea, atunci când au auzit Brendon cântă de rezervă voce în timpul unei repetiţii, acestea au fost impresionati de abilitatile sale de rezervă vocal şi cu unanimitate de voturi a decis să-l faca cantaretul.Formatia apoi sa stabilit pe numele de "panică! at the Disco.' la Disco. " Au ridicat numele din versurile unui cantec numit "panică", de către Luate Nume: Panic! at the disco. Deşi trupa de des spune ca numele vine de la piesa de panică de The Smiths, a fost evidenţiat de către acestea ca numele Luate cântec făcut de asemenea împrumuta sursă de inspiraţie pentru trupa, dar că piesa este de The Smiths uneori, mai uşor de a explica aceste cunoştinţă de Nume luate.

Trupa a contactat Fall Out Boy basistul Pete Wentz prin LiveJournal şi el a trimis o legatura la internet pentru a le PureVolume site-ului. Wentz a luat-o excursie la Las Vegas pentru a satisface trupa. După ce i-a vazut exersand, el a întrebat dacă s-ar semna cu alimentată de Ramen Imprint eticheta Decaydance
Membrii:
Ryan Ross
Spencer Smith
Brendon Urie
Jon Walker

2009-prezent: material nou

Recent, trupa a spus interviu în care acestea sunt în fază incipientă a scris şi a înregistra un album follow-up pentru a Destul. Odd. ,care va fi lansat cândva târziu în 2009. Blink-182 basistul Mark Hoppus va lucra cu formatia de pe cel puţin o nouă pistă. [20] Formatia va alătura în curând Fall Out Boy, Blink 182 Chester şi franceză, în prima jumătate de Blink 182 de vara turneu.

Sus In jos
http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark
CheMicAL Rock
Administrator
Administrator
CheMicAL Rock


Numarul mesajelor : 888
Localizare : Fuck's-ville
Puncte : 999
Data de inscriere : 06/02/2009

Panic!At the Disco Empty
MesajSubiect: Re: Panic!At the Disco   Panic!At the Disco I_icon_minitimeVin Mai 29, 2009 10:27 pm

asta e o melodie faina de la ei ?
pentru ca daca da ,nu imi dau seama cum suna una mai aiurea... Neutral

nu-mi place ( cel putin dupa melodia asta care ai pus=o tu )
Sus In jos
https://rockoteca.forumgratuit.ro
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator
Lostinthedarkness


Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 29
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

Panic!At the Disco Empty
MesajSubiect: Re: Panic!At the Disco   Panic!At the Disco I_icon_minitimeVin Mai 29, 2009 10:38 pm

pune tu una!
Sus In jos
http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark
CheMicAL Rock
Administrator
Administrator
CheMicAL Rock


Numarul mesajelor : 888
Localizare : Fuck's-ville
Puncte : 999
Data de inscriere : 06/02/2009

Panic!At the Disco Empty
MesajSubiect: Re: Panic!At the Disco   Panic!At the Disco I_icon_minitimeVin Mai 29, 2009 10:43 pm

pai eu am venit cu formatia sau tu ?
tu trebuie sa ne arati cat is de buni Smile)

dar cu melodia asta nu mai convins Suspect
Sus In jos
https://rockoteca.forumgratuit.ro
GaLLow
Member
Member
GaLLow


Pesti Numarul mesajelor : 20
Varsta : 29
Localizare : galati(in vacante ma gasiti "in hell")
Puncte : 20
Data de inscriere : 08/02/2010

Panic!At the Disco Empty
MesajSubiect: Re: Panic!At the Disco   Panic!At the Disco I_icon_minitimeLun Feb 08, 2010 11:33 pm

asta imi place cel mai mult de la ei...dar nu-i genu meu

Sus In jos
Continut sponsorizat





Panic!At the Disco Empty
MesajSubiect: Re: Panic!At the Disco   Panic!At the Disco I_icon_minitime

Sus In jos
 
Panic!At the Disco
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Muzica :: Formatii Rock-
Mergi direct la: